Veřejná telefonní čísla

Jaké druhy telefonních čísel existují a co to znamená pro nasazení do ústředny

Při registraci telefonní ústředny Vám automaticky přidělíme jedno negeografické telefonní číslo. Jedná se o čísla určená pro použití s VoIP, kde přesné geografické umístění není vždy stejné.

Oproti tomu geografická čísla jsou určená přímo pro konkrétní umístění. Například čísla pro Prahu, která začínají číslem 2.

Přestože jsou negeografická čísla plnohodnotná, nevypadájí na první pohled důvěryhodně pro někoho, kdo je nezná. Je to zejména tím, že začínají čísly 910 (například 910 44 19 25) což vzbuzuje dojem placené linky s vysokou cenou. Není tomu ovšem tak, cena za volání na tyto čísla je většinou shodná s cenou volání na pevné linky.

Negeografická čísla nabízíme spíše pro zkoušení ústředny a ze zmíněných důvodů je nedoporučujeme pro ostré nasazení a nabízíme klientům možnost požádat o geografické čísla, jako například 245 50 11 25 pro Prahu nebo čísla pro jiné kraje.

Jediné omezení geografického telefonního čísla je, že máte povinnost nahlásit "fyzickou" adresu, kde se bude číslo používat, tedy především odkud budete z čísla někomu volat. Tento závazek je součástí smluvních podmínek.

Pro přesný rozbor problematiky doporučujeme článek Jiřího Peterky "Zvykněme si na 910!":
http://www.earchiv.cz/b06/b0829001.php3
(upozorňujeme, že článek je z roku 2006 a mnohé se změnilo, tedy kromě nepopulárnosti čísel 910)


Zaujala vás ústředna v cloudu ? Zeptejte se nás na cokoliv, rádi Vám poradíme! Kontakt   neboZavolejte mi

mluv.cz - Máme si co říct.